V okviru celoletnega projekta Ekošola,  smo izvedli projekt Misija zeleni koraki.

Cilji, ki smo si jih  zastavili, v našem vrtcu.

Ozavestiti otroke in njihove starše o pomenu hoje, kolesarjenja in uporabe javnega prevoza v vsakdanjem življenju.

Pomembnost gibanja za zdravje.

Pomen recikliranja zavrženih predmetov – posledično manj zavrženih odpadkov v naravi.

V poduk, ozaveščanje vseh ; staršev, otrok, zaposlenih,  mimoidočih – stoječa panoja – »možica«. Sestavljena sta iz lesa, odpadnih koles in gum. Izrezano imata tudi luknjo, ki služi obrazu – se pravi posameznik se lahko fotografira. Otroci so vse skupaj popestrili s poslikavo rož – frizuro. Slednja predstavlja naravno okolje. S kolesi smo želeli poudariti pomen gibanja za zdravje in poudariti pomen prevoznih sredstev, ki so okolju prijazni, opozarjamo pa tudi na pomen in pomembnost recikliranja oz. ne odlaganja odpadkov v naravo.

Večje kolo je možno zavrteti, tako da smo opozorili tudi na pomen igre kot najpomembnejše dejavnosti učenja, pri otroku.

Naša stoječa panoja predstavljata odraslo osebo in otroka –s ciljem vzgajati in vzgojiti ekološko ozaveščenega posameznika s primernimi vrednotami, na katerih bo mogoče ekološko ozaveščenost, graditi še naprej

Mateja Vajda, eko koordinatorica vrtca

 

(Skupno 78 obiskov, današnjih obiskov 1)