V tem tednu še posebej obeležujemo kulturo.

Otroci vseh skupin se o tej temi pogovarjajo, ustvarjajo, spoznavajo različne zvrsti izražanja in krepijo prijateljske vezi ob skupni igri.

Po včerajšnjem uvodnem posnetku in ogledu Povodnega moža, so danes otroci kiparili ter spoznali zgodbo- H. Kraljič: STRAŠNI KARLO.

Mlajši otroci so ustvarjali s slanim testom, pomagali so si s pripravljeno predlogo, starejši otroci pa so bili pravi kiparji in ustvarili doprsni kip Franceta Prešerna.

Starejše tri skupine smo bogatile besedni zaklad, urile domišljijo ter govorno jezikovne sposobnosti s KARTICAMI PRIPOVEDOVALKAMI. Vsak otrok dobi kartico s preprosto sličico, le-to pa vkomponira v izmišljeno zgodbo, ki prehaja od otroka do otroka. Nastali so simpatični izdelki.

Zgodba otrok iz MODRE IGRALNICE:

Gasilska zgodba

Valerija

Ko sem se zjutraj zbudila, sem na veliko odprla oči in pogledala skozi okno.

FILIP:

Zunaj je bil požar. Prišli so gasilci in niso imeli vode. Voda je končno pritekla in so pogasili.

ALJAŽ:

Na avtu so imeli luči. Peljali so se v gasilski dom. Nekaj se jim je prijelo na avto

ALEN:

Na avto se jim je prijel magnet. Potegnili so in ga končno dobili dol.

EVA:

Zjutraj so si postavili šotor, ga odprli in odšli v svoj dom pojest zajtrk.

LUKA:

V šotor je priletela čebela in v njem delala med. Natirali so jo ven z vodo.

EMA:

Čebela je odletela na sončnico in tam delala med.

NAJ:

Nehče je naredil pet stopal in šel v šotor h gasilcem.

NEJA:

Stopalo je stopilo na knjigo na tleh. Knjige so pospravili.

RENE:

Prišli so indijanci in metali puščice v gasilce in so gasilci odšli.

Ivanka:

Indijanci so bili dobre volje in so z nasmejanimi obrazi gledali za njimi.

NIK:

Zagledali so ključ, ki je odklepal avto. Zaklenili so avto in skrili ključ.

TILEN:

Zagledali so želvo in na njo pazili, da je ne povozi avto.

JAKA:

Kralj je spal v gradu, ko so ga zbudili indijanci. Šel je ven posadit jagode.

GAŠPER:

Indijanci so spali, ko je ura zatiktakala so šli v akcijo reševanja.

Zgodbi otrok iz ZELENE IGRALNICE:

Čebela je priletela v hišo. Želva pa je šla v morje. Puščica je letela. Človek je z ključem, odprl vrata. V hiši kuriji, da bo toplo. Človek bere knjigo. Nekoč je živela punčka, ki je rada imela rože, enkrat pa ji je ena ovenela. Človek, ki je šel notri v hišo. Človek je pomežiknil. Ura tika taka na steni v hiši. Človek je notri v gradu.

Človek je v gradu. Človek je odklenil grad. Človek pobira denar z magnetom po cesti. Enkrat je pri gradu bil šotor, da so šli v njega. Puščica je letela od človeka. V šotoru je ura, ki dela tika tak. Rože so rasle na vrtu. Ogenj gori okrog avta. Človeku je nekaj nagajalo v oki. Čebela se je zaletela v grad, Človek je šel po med.

Zgodbi otrok iz RDEČE IGRALNICE:

Nekega dne se je zaslišala glasba, stric je pil vroči kakav, potem je priletel metulj, priletela je vrečka, stric je ujel metulja in odšel z metuljem. Tu imam srčeka. Potem je kača prilezla in je strla jajce, drevo se je podrlo in prišel je stric s pajkovo mrežo, strelal je s pištolo in potem je balon počil in nastal je sladoled. In padel je stric z lestve in si je zlomil roko, potem je šel domov, babici pokazal kak se je v mrežo ruknil, babica je zavila roko in ga ni več bolelo.

Igrali so lisičko in se imeli radi, juha se je zasmodila in bila črna, prišla so očala in se strla. Lisička je strla kaktus, začelo je deževati, odpihnilo je pajkovo mrežo, krona je prišla in se je svetila, potem pa se ni več svetila in se je strla. Lestev, v gradu pa je bil kralj, videl je princeso, potli se je odprlo, vrata.