Projekt »Ti meni danes, jaz tebi jutri« se posveča socialnim odnosom kot eni od nepogrešljivih komponent trajnostnega razvoja. Cilj projekta je poudariti pomen medgeneracijskih odnosov ter izboljšati ozaveščenost otrok, mladine in odraslih o pomenu medosebnih odnosov.

V okviru projekta, smo “otroci zelene igralnice”, medse povabili go. Kristino Paljek – babico. Pripovedovala nam je o življenju nekoč, igrah, igračah, oblačilih, načinu življenja, prehrani.  Otroci so z velikim zanimanjem poslušali in se čudili, ob pripovedih, da nekoč ni bilo vrtcev za otroke, da ni bilo avtomobilov, da se je hodilo peš, da ni bilo elektrike, itd.

V igralnici smo na ta dan pripravili kotičke z naravnimi in odpadnimi materiali. Zanimiva izkušnja, za vse nas je bila, preživeti dopoldne v vrtcu z babico. Povratna informacija gospe Paljek,  je bila prav tako pozitivna.

Nekaj utrinkov…

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 1)
 

Oznake: ,