Povzeto po Ekošolski list

ŠOLSKI VRT – vsaka rastlina, ki zraste na vrtu, prinese zadovoljstvo in veselje

Otroci, učenci in dijaki so v preteklem šolskem letu veliko časa namenili skrbi in delu na svojih vrtovih. Nekateri so prvič pridobivali izkušnje na vrtu, drugi so s pridelki obogatili šolske jedilnike z bučami, paradižnikom, fižolom, solato, različnimi zelišči in krompirjem. Tako so usvajali nova znanja, obenem pa poskrbeli tudi za lepo urejene vrtove. Spoznavali so načine gnojenja in pripravo zemlje, pogoje za rast, opazovali so razvoj rastlin, vzgojili so sadike in jih posadili na vrtu ter zanje vseskozi skrbeli z zalivanjem, pletjem in rahljanjem.

Izbrali smo ustanove, ki so prikazale najbolj izvirne, ustvarjalne in domiselne vrtove.

 

VRTEC

Vrtec pri OŠ Sveti Tomaž

JZ Vrtec Zreče

Vrtec Murska Sobota

OŠ Vransko – Tabor

OŠ Toneta Šraja Aljoše

OŠ Marije Vere Kamnik

Srednja šola Josipa Jurčiča Ivančna Gorica

Srednja šola Domžale

Posebna kategorija

OŠ Glazija

OŠ Helene Puhar Kranj

OŠ IV Murska Sobota

 

 

 

 

Oznake: