Spoštovani starši,

v zadnjem mesecu najbrž vsi z nekaj tesnobe pogledujemo proti Ukrajini.

Ker je nekaj teh ukrajinskih družin tudi v naši bližini našlo svoje začasno zatočišče, smo se odločile, da tem staršem, predvsem pa njihovim otrokom, skušamo vsaj nekoliko olajšati bivanje, v zanje nepoznanem svetu. Povprašali smo jih, kaj je tisto, kar bi potrebovali. Posredovali so nam dokaj skromen seznam, ki ga bomo v obliki posameznih listkov namestile v avli vrtca, vi pa se boste skupaj s svojimi otroki lahko popolnoma anonimno in prostovoljno odločali, ali kak listek odnesete domov in ga zamenjate z napisano dobrino, za katero prosijo. Stvari boste lahko oddali na pripravljen prostor, prav tako v avli vrtca. Prosimo, da listek res odnesete, da se stvari ne bi podvajale. Akcija bi stekla v naslednjem tednu in se konec tedna tudi zaključila. Takrat bi zbrano predali družinam.

Vesele bomo vašega sodelovanja in iskreno upamo, da nam bo vsem prizaneseno s podobnimi preizkušnjami.

Vzgojiteljice vrtca