V skupini že nekaj časa spoznavamo dinozavre. Ideja je prišla iz otrok. Otroci so navdušeni nad dinozavri. Ta prazgodovinska bitja so odlična mešanica znanosti in mitologije, zaradi česar je tema neustavljiva za otroške možgane.

Knjižni kotiček smo obogatili z literaturo o dinozavrih in vsakodnevno prebirali zanimivosti in dobivali odgovore na različna vprašanja.

Poleg spoznavanja življenja smo se preizkusili tudi kot mali umetniki. Dinozavre smo slikali, risali, sestavljali… Ustvarili smo družabne igre na temo, ter različna didaktična sredstva in pripomočke.

Zelo smo se zabavali v dinozavrovi deželi, kjer smo se preizkusili v različnih gibalnih spretnostih.

Raziskovali smo kako so izumrli, s čim so se prehranjevali.

Naučili smo se novo besedo paleontolog in se seznanili z njegovim delom. Tudi sami smo se igrali paleontologe.

Nekaj utrinkov z današnje “misije”...

Iskali smo okostje dinozavra.

Pa če verjamete ali ne…..NAŠLI GA SMO….

Prispevek pripravili: vzgojiteljici Mateja in Milenca