Ideja za Projekt Medimedo je nastala, ko so nemški študenti medicine opazili, da ima vse več otrok zelo negativen odnos do zdravnikov in zdravstvenega okolja nasploh. Odločili so se, da to spremenijo. Ker je stanje pri nas podobno, je Društvo študentov medicine Maribor januarja 2005 na OŠ Ruše izvedlo prvo samostojno akcijo v Podravski regiji. Ta je bila zelo dobro sprejeta med otroki in pedagoškimi delavci .

Projekt se zelo uspešno izvaja po slovenskih vrtcih in šolah.

V četrtek, 22. 3. 2018, so študentje obiskali tudi našo šolo in vrtec.

Bilo je zeloooo zanimivo. Otroci so v vrtec prinesli svoje plišaste bolnike, ki so imeli najrazličnejše bolezni, zlome, težav še in še.

Z dobro zdravniško oskrbo in domačimi terapijami smo vse bolnike  uspešno pozdravili .

Nekaj utrinkov….

Na kirurgiji.

Skrb za zdravje in nego zob.

Raček potrebuje veliik obliž.

Velik je ?

Na rentgenu.

Poslušanje bitja srca… enkratno doživetje.

Bodoči zdravnik.

 

 

Oznake: